"Zajęcia adaptacyjne w roku szkolnym 2017/18"

Wszystkich zainteresowanych rodziców, którzy zapisali swoje pociechy do naszego przedszkola serdecznie zapraszamy na godzinne zajęcia adaptacyjne, które będą się odbywały w dniach 27-29 sierpnia 2018 roku w godz. 9:00-11:00. Dzieci mile widziane z jednym z rodziców lub opiekunów.


"Z mamą w przedszkolu łatwiej"

Proces adaptacyjny w Przedszkolu Prywatnym "Wesoły Korowód" dostosowany jest w pełni do potrzeb małego dziecka. Mama może pozostać tak długo, jak dziecko tego potrzebuje, a rodzice mają możliwość realnego uczestnictwa w życiu przedszkola. Ponadto wprowadzone zostały "Wesołe Dni" - czyli dni adaptacyjne, pozwalające lepiej poznać panie oraz nowe otoczenie, sale do zajęć czy też plac zabaw. Dzieci z rodzicami mogą uczestniczyć w zajęciach lelcyjnych, bądź przejść do sali obok, aby spędzić czas w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, np. na placu zabaw lub kącikach zainteresowań: z zabawkami, książeczkami czy kąciku plastycznym. Dzięki tym zajęciom we wrześniu przedszkole nie będzie całkiem obcym dla dziecka miejscem. Jest to również dobra okazja, aby porozmawiać z Nauczycielkami bądź Dyrektorem placówki oraz zdobyć szczegółowe informacje dotyczące pracy i organizacji przedszkola.
Do udziału w "Wesołych Dniach" zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami w ostatnim tygodniu sierpnia - bezpłatnie oraz w ciągu całego roku szkolnego w miarę potrzeb.


"Chodźmy już mamo do przedszkola"

To przede wszystkim zabawy z maluchami, które nie są jeszcze "Wesołymi Przedszkolakami". Adaptacja zapewnia maluchom poczucie bezpieczeństwa w nowym miejscu oraz uczy zaufania w stosunku do nowego, przyszłego opiekuna, jakim jest nauczyciel. Wspólnie spędzony czas ułatwia w znacznym stopniu późniejszy start w przedszkolu. Młodsze dzieci maja okazję do wspólnej zabawy z dziećmi w różnym wieku lub możliwość uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach dydaktyczno - wychowawczych, prowadzonych przez nauczycielkę, w zależności od wieku i potrzeb dziecka.


Wyprawka przedszkolaka

Szanowni Rodzice i Opiekunowie
W trosce o zapewnienie dzieciom komfortu podczas pobytu w naszym Przedszkolu proszę o zaopatrzenie ich w następujące przedmioty...

© copyright 2002 - 2018 / wszelkie prawa zastrzeżone.